فروش اینترنتی محصولات قلمکاری اصفهان به طور عمده

 هنر حکاکی  نقوش اسلیمی اصیل بر روی پارچه توسط به وسیله قالب های چوبی حکاکی شده را هنر قلمکاری می نامند. این هنر به طور گسترده در اصفهان و به طور متوسط در شهر های دیگر از جمله مشهد و دامغان تولید می شود.

 


به قالب هایی که در تولید قلمکاری استفاده می شود در اصلاح باسمه می گویند که به کمک آنها طرح ها  و نقش های رنگی زیبا بر روی پارچه حک می کنند.جنس پارچه مورد استفاده برای قلمکاری از جنس کتان، کرباس، ابریشم و پنبه می باشد که این روزها با توجه به تقاضای زیاد به منظور مقرون به صرفه بودن بر روی پارچه های پنبه ای و کتان تولید می شود.متاسفانه مدارکی دال بر زمان دقیق پیدایش قلمکاری وجود ندارد و بعضی مورخان آغاز آن را به دوره ایلخانیان می دانند ولی با توجه به رواج چاپ پارچه در دوران ساسانیان در این دوره شکل گرفته است.از هنر قلم کاری برای تولیدات مختلفی استفاده می شود از جمله سفره قلمکار اصفهان که با توجه به کیفیت و ظرافت این محصول دارای مخاطبان فراوانی می باشد.خرید سفره قلم کار، یه عنوان یک سوغات فرهنگی هنری از شهر اصفهان می تواند هدیه ای مناسب برای عزیزانی باشد که شما آنها را دوست دارید.

 از پارچه های قلمکار برای تولید محصولات مختلفی استفاده می شود از جمله بعضی لباس های سنتی، کیف های دستی، ساک دستی و حتی نمونه هایی از دمپایی های روفرشی.همه ساله مقادیر زیادی پارچه های قلمکاری در کارگاه های قلمکاری اصفهان و یزد تولید شده، به منظور صادرات به کشور های حوزه باختر و مشرق زمین.

 
برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده تنوع محصولات به وب سایت تک سبد مراجعه نمائید. خرید محصول اصل و با کیفیت یکی از صدها مزیت خرید از تک سبد می باشد.

برای مشاهده و خرید به لینک زیر مراجعه نمائید

اطلاعات بیشتر و خرید