زیباترین ساعت دیواری میناکاری شده کدام است؟

یکی از زیباترین و ارزنده ترین صنایع دستی و میراث فرهنگی ایران زمین میناکاری و خاتم کاری است و آن بویژه در اصفهان رواج دارد. در تعبیری وسیع تر، خاتم کاری هنر آراستن سطح اشیا به صورتی شبیه موزاییک با مثلث های کوچک می باشد. طرح های گوناگون خاتم همواره بصورت اشکال منظم هندسی بوده است. این اشکال هندسی را با قراردادن مثلث های کوچک در کنار هم نقش بندی می کنند.


ساعت خاتم


این هدیه ماندگار برای علاقه‌مندان به هنرهای سنتی ایرانی و مذهبی بسیار جالب توجه است؛زمان را به ما نشان می‌دهد و باعث زیبایی محل زندگی‌مان می‌شود. ساعت دیواری میناکاری منزل یا محل کارمان می‌تواند علاوه براينكه  نشانگر زمان است زينت بخش ديوار شما نيز به عنوان یک تابلوهنري چشم نواز عمل کند.


ساعت میناکاری شده


به ويژه كه اين ساعت هنر دست مردمان خوش ذوق و هنر شهر اصفهان باشد. این ساعت  ترکیبی از سه هنر خاتم کاری، میناکاری، نقاشی مینیاتور  با طراحی و قلم  ظریف و زیبا می باشد صفحه مرکزی ساعت دیواری خاتم کاری از جنس مینا کاری و قاب زیبای آن خاتم کاری شده است.


خرید ارزان ساعت خاتم کاری


جنس قاب از چوب همراه با هنر خاتم كاري  بوده و بر روی آن نیز نقاشی هایی با دست انجام شده است که برخی از نقوش برجسته کار شده است كه اين نقوش گل و مرغ که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره خواهد ساخت! ابعاد این ساعت دیواری 36*36 سانتی متر بوده كه فظاي مناسبي از ديوار منزل شما را زينت مي دهد.


زیباترین ساعت دیواری


همچنين موتورمرغوب  آن از نوع تیک تاکی می باشد كه مي تواند سالها زمان دقيق را به شما نمايش دهد عقربه ها از نوع بي صدا بوده و همچنين اعداد در آن به صورت ايتاليك و هنرمندانه اي نمايش داده شده است.


خرید اینترنتی ساعت دیواری میناکاری


خاتم ترکیبی است از چند ضلعی‌های منظم با تعداد اضلاع متفاوت که با استفاده از مواد اولیه گوناگون در رنگ‌های مختلف تشکیل می‌شود. و خاتم كاري عبارت است از كنده كاري يك طرح به وسيله اجزا چوبي و مواد ديگري كه بعداً بر زمينه چوبي نصب مي گردد.


خرید ارزان ساعت دیواری خاتم کاری

 

روش نگهداری ساعت خاتم

 

- در نگهداري و محافظت از ساعت خاتم همواره بايد نكاتي را مورد توجه قرار داد كه ازجمله آنها اينكه ساعت بايد دور از حرارت، رطوبت و نور مستقیم خورشید نگهداری شود. لازم به ذكر است كه بايد از تمیز کردن آنها با پارچهٔ مرطوب اجتناب گردد و همچنين از به کار بردن هر گونه جلاسنج بر روی سطوح خاتم بايد پرهيز گردد.


خرید اینترنتی ساعت دیواری میناکاری شده


قیمت: 95,000  تومان

خرید محصول